Psia Zagroda powstała z miłości do psów oraz pragnienia, by poświęcić im nie tylko nasze życie prywatne ale i zawodowe. Włożyliśmy wiele pracy w to, by stworzyć dla naszych czworonożnych gości miejsce, w którym radośnie spędzą czas a ich potrzeby w mądry sposób zostaną zaspokojone. Cieszymy się z tego, co udało się nam do tej pory osiągnąć i z zapałem realizujemy kolejne pomysły, jakie pojawiają się w naszych głowach. A oto nasze atuty, które sprawiają, że Psia Zagroda jest hotelem wyjątkowym.

Stawiamy na aktywność

Jesteśmy przekonani, że nic tak nie uszczęśliwia psa, jak możliwość eksplorowania nowych miejsc oraz spędzania czasu z opiekunem. Każdego dnia zabieramy więc naszych czworonożnych gości na dłuższe i krótsze wędrówki a ich długość oraz intensywność dopasowujemy do potrzeb i możliwości psa. Spacery staramy się maksymalnie urozmaicać. Za każdym razem zmieniamy trasy, aby ciągle nowe zapachy, widoki i bodźce stymulowały umysły psiaków. Spacery łączymy również z zabawą i nauką, aby zapewnić czworonogom nie tylko wysiłek fizyczny ale i umysłowy. Po takich wypadach psy wracają szczęśliwe, spełnione i z chęcią wypoczywają we własnych domkach. Czas, jaki psy spędzają z opiekunami na wspólnych zabawach i spacerach sprawia, że psiaki nawiązują z nami bliską więź i czują się w Zagrodzie komfortowo.

Wyjątkowa lokalizacja

Psia Zagroda położona jest na słonecznym zboczu, u stóp góry Mała Czantoria w Beskidzie Śląskim. Z dala od hałasu i zgiełku miasta, otoczona łąkami i lasami, zachwyca widokami oraz ciszą i spokojem, jaki tu panuje. Brak zabudowań i ulic w najbliższym sąsiedztwie sprawia, że nasi czworonożni goście wypoczywają w bezpiecznym i spokojnym otoczeniu. Chętnie korzystamy z atutów naszej lokalizacji i organizujemy dla psów górskie wędrówki okolicznymi szlakami oraz atrakcyjne spacery po sąsiednich lasach.

Imponująca powierzchnia

Psia Zagroda zajmuje powierzchnię aż 3.500 m². Posiadamy własny las, łąki oraz strumień, a wszystko to do wyłącznej dyspozycji psów. Miejsca do zabaw i spacerów nie brakuje! Poniżej prezentujemy kilka zdjęć naszej działki.

Całodobowa opieka wykwalifikowanego opiekuna

Do naszej pracy podchodzimy bardzo odpowiedzialnie. Prowadzenie hotelu dla psów nie jest naszym dodatkowym zajęciem bądź jednym z wielu. Angażujemy się w pełni, zapewniając psom całodobową opiekę. Mieszkamy na terenie Psiej Zagrody i dzięki temu możemy być dyspozycyjni przez cały czas. Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w opiece nad psami oraz Certyfikat Opiekuna Zwierząt. Mamy również doświadczenie w zakresie wystawiania psów i możemy się pochwalić licznymi osiągnięciami, jakie nasza poprzednia suczka Reva zdobyła na międzynarodowych oraz krajowych wystawach psów rasowych. Obecnie jesteśmy posiadaczami wspaniałego owczarka niemieckiego długowłosego, z którym szkolimy się w tropieniu sportowym oraz posłuszeństwie, przemierzamy górskie szlaki i każdego dnia na nowo doświadczamy, jak wspaniałe jest życie z psem u boku.

Zakwaterowanie dostosowane do potrzeb psa

Odpowiednie miejsce do spania i wypoczynku to ważna sprawa. Jak wiadomo potrzeby psów w tej kwestii są bardzo różne. To co jest atrakcyjne dla dużego, odpornego psa typu owczarek niemiecki, niekoniecznie okaże się przyjemne dla małego, wrażliwego yorka. Ogromne znaczenie ma również fakt, do jakich warunków noclegowych przywykł pies w swoim domu rodzinnym – czy mieszka on wyłącznie w ogrodzie czy raczej nocuje w domu. Zdajemy sobie sprawę z różnorodności psich potrzeb, dlatego stworzyliśmy trzy warianty zakwaterowań tak, aby każdy gość mógł czuć się u nas komfortowo. Naszym celem jest zapewnienie czworonogom warunków maksymalnie zbliżonych do tych, jakie mają na co dzień u Państwa w domu. Wierzymy, że wspólnie z właścicielami dobierzemy dla każdego psiaka najbardziej odpowiednie miejsce wypoczynku, tym samym minimalizując stres związany z rozłąką z opiekunem.

Oto co oferuje Psia Zagroda:

  • Dla psów, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu tak bardzo, że najchętniej nie wracałby do domu na noc, a ich ulubionym sposobem relaksu jest nawęszanie i obserwowanie otoczenia, przygotowaliśmy profesjonalne, przestronne kojce o powierzchni 12 m² oraz 6 m². Wykonane są one z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje bezpieczeństwo i komfort użytkowania.
  • Dla psów, które uwielbiają spacery i zabawę w ogrodzie, jednak po dniu pełnym wrażeń wolą ułożyć się na własnym kocyku w przytulnym pokoju, przygotowaliśmy drewniane, komfortowe domki. Każdy z nich posiada 8 m² powierzchni, wyposażony jest w widne okno oraz zadaszony taras.
  • Dla psów, które ze względu na stan zdrowia lub wiek wymagają szczególnej uwagi oraz tych, które bardzo źle znoszą samotność i potrzebują bliskiego kontaktu z człowiekiem, przygotowaliśmy propozycję zamieszkania pod jednym dachem z naszą rodziną. W tym celu przygotowaliśmy przytulne, ogrzewane pomieszczenie o powierzchni 8 m², wyposażone w bezpośrednie wyjście na zewnątrz oraz dwa przestronne okna do ziemi, przez które psiak może obserwować otoczenie. Mieszkając w domu, pies ma możliwość uczestniczenia w codziennym życiu naszej rodziny.

Bezpieczeństwo

Wiele wysiłku włożyliśmy w to, aby psy w naszym hotelu były bezpieczne. Kojce oraz domki dla psów wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów. Nad bezpieczeństwem gości hotelowych przez cały czas czuwa opiekun. Nie przyjmujemy psów niezaszczepionych oraz chorych, które mogłyby stanowić zagrożenie dla pozostałych zwierząt. Wymagamy, aby psiaki były odrobaczone oraz zabezpieczone przed insektami, takimi jak kleszcze czy pchły. Obecnie jesteśmy w trakcie zakładania całodobowego monitoringu w kojcach oraz domkach, gdyż wierzymy, że realizacja tego projektu jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo naszych czworonożnych gości.